Akciová ponuka

Autor: Ivan Lariš | 10.4.2013 o 23:05 | Karma článku: 11,88 | Prečítané:  936x

Platí vždy zásada, že akciová ponuka rovná sa nižšia cena? Ale kdeže. Skôr ide o taký malý obchodnícky podfuk spotrebiteľa...

Kúpil som svojej krajšej polovičke vo februári tohto roku tablet. Niečo jednoduchšie a lacnejšie chcela. Pre bežného užívateľa na bežné veci. Nejaké správy, maily, facebook.

Dnes nič zložité. E-shopov plný internet. Vyhliadol som ten najvhodnejší, prečítal recenzie a skúsenosti, porovnal parametre, ceny aj dodacie podmienky. Vybral, zaplatil. O tri dni kuriér doniesol zásielku. Perfektne jednoduché. Manželka používa tablet druhý mesiac.

"Môj" e-shop bombarduje takmer denne celé Slovensko vyzývavými reklamnými sloganmi. V pamäti mi utkvel iba jediný. Taký neobvyklý. Mimozemšťan upozorňuje pozemšťanov na masaker cien.

Po dvoch mesiacoch od kúpy idem pozrieť, akože nám to teda masakrujú ceny. Pozerám len tak zo zvedavosti na cenu môjho  nedávno kúpeného tabletu. Íha, veď teraz je v "akcii". Kontrolujem svoj doklad o nákupe z februára. Neverím vlastným očiam. Cena môjho tabletu vo februári - 229 €. Cena teraz - v akcii - 239 €!

Vrcholom všetkého je tá škrtnutá cenovka s akože bežnou cenou 279 €. Aj na webe e-shopu pekne vyčíslená až 14% zľava z tejto "bežnej" ceny – vraj ušetríme až 40 €.

Píšem e-shopu o nezrovnalosti na firemný feedback. Zatiaľ neodpovedali...

Cez známy portál - vyhľadávač produktov a porovnávač cien - porovnávam ceny referenčného tabletu. Pohybujú sa od 206 € do 248 €! Ak by sme ako "bežnú" cenu brali aj cenu toho najdrahšieho, zďaleka nedosahuje tú, našim e-shopom, deklarovanú bežnú cenu 279 €.

Cena tabletu v zmieňovanom e-shope je spomedzi asi 60 obchodov na 9. mieste. Odzadu.

Toto je len jeden prípad za všetky. Idúc do hĺbky zisťujem, že to tak robia viacerí, aj renomovaní obchodníci... Úžasný vynález obchodníkov táto fiktívna "bežná cena".

A potom vraj "akciová ponuka".

Skutočný masaker!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?